Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lakeusuinnit | Tulostuspäivämäärä | 05 lokakuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Seinäjoki | Tulostusaika | 16:32 | |||
Järjestäjä | SeUi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 04 lokakuu 2014 |
Laji 1, 100m VU T-11, 13, N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Kiira Kangasniemi | 2003 | Lapuan Virkiä | 35.10 | 1:14.32 | |||||
2 | Ella Ohra-Aho | 2003 | Alavuden Urheilijat | 40.81 | 1:23.24 | |||||
3 | Sofia Nurkkala | 2004 | Kokkolan Uimaseura | 40.10 | 1:23.88 | |||||
4 | Sanna Pajula | 2003 | Kankaanpään Uimarit | 39.90 | 1:26.61 | |||||
5 | Laura Heinonen | 2004 | Kankaanpään Uimarit | 41.75 | 1:26.87 | |||||
6 | Viivi Nurmela | 2004 | Seinäjoen Uimarit-58 | 43.14 | 1:29.34 | |||||
7 | Annukka Jouppila | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | 44.67 | 1:31.21 | |||||
8 | Milka-Maria Rasinpää | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | 45.25 | 1:31.75 | |||||
9 | Noora Kekola | 2004 | Seinäjoen Uimarit-58 | 45.06 | 1:31.88 | |||||
10 | Henna Känsäkangas | 2004 | Kokkolan Uimaseura | 44.67 | 1:31.98 | |||||
11 | Pinja Kallio | 2004 | Kankaanpään Uimarit | 44.33 | 1:34.71 | |||||
12 | Inger Isaksen | 2005 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.80 | 1:36.71 | |||||
13 | Peppi Hölsö | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 44.68 | 1:38.23 | |||||
14 | Aamu Kannosto | 2005 | Seinäjoen Uimarit-58 | 46.24 | 1:39.69 | |||||
15 | Teea Jestoi | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 44.59 | 1:40.83 | |||||
16 | Helka Laitila | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | 46.72 | 1:41.73 | |||||
17 | Linnea Svahn | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 46.85 | 1:44.08 | |||||
18 | Aamu Knuuttila | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 47.33 | 1:44.82 | |||||
19 | Enni Kinnunen | 2005 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 48.16 | 1:48.07 | |||||
20 | Minna Virtanen | 2004 | Seinäjoen Uimarit-58 | 47.06 | 1:48.19 | |||||
21 | Mea Lahtinen | 2005 | Seinäjoen Uimarit-58 | 53.87 | 1:52.50 | |||||
22 | Emmi-Ida Kempas | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | 53.60 | 1:56.11 | |||||
23 | Elviira Kotkaniemi | 2005 | Seinäjoen Uimarit-58 | 56.53 | 1:56.49 | |||||
24 | Sanni Porkkala | 2004 | Seinäjoen Uimarit-58 | 54.98 | 2:01.03 | |||||
25 | Fanny Granvik | 2004 | Seinäjoen Uimarit-58 | 56.75 | 2:01.87 | |||||
26 | Erika Ingves | 2005 | Kauhajoen Karhu | 1:00.03 | 2:10.74 | |||||
Laji 1, 100m VU T-11, 13, N, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Nea Nygård | 2002 | Kokkolan Uimaseura | 33.14 | 1:07.86 | |||||
2 | Senni Salonen | 2001 | Seinäjoen Uimarit-58 | 33.81 | 1:10.15 | |||||
3 | Emilia Härkönen | 2001 | Kokkolan Uimaseura | 34.17 | 1:11.53 | |||||
4 | Aino Raappana | 2001 | Oulun Lohet | 36.20 | 1:13.97 | |||||
5 | Anniina Kylkisalo | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.50 | 1:15.86 | |||||
6 | Olivia Nurkkala | 2002 | Kokkolan Uimaseura | 35.95 | 1:17.65 | |||||
7 | Matilda Lindholm | 2001 | Kokkolan Uimaseura | 38.54 | 1:17.81 | |||||
8 | Liina Salin | 2002 | Kokkolan Uimaseura | 37.88 | 1:18.31 | |||||
9 | Stina Roth | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.16 | 1:18.48 | |||||
10 | Veera Lahtinen | 2002 | Kokkolan Uimaseura | 37.58 | 1:19.52 | |||||
11 | Lotta Rinne | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.13 | 1:20.13 | |||||
12 | Fanni Kosunen | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.73 | 1:24.15 | |||||
13 | Jessica Ingalsuo | 2002 | Kokkolan Uimaseura | 40.76 | 1:25.39 | |||||
14 | Fanny Koivisto | 2001 | Kokkolan Uimaseura | 40.14 | 1:27.45 | |||||
15 | Sofia Eriksberg | 2002 | Kauhajoen Karhu | 40.18 | 1:27.69 | |||||
16 | Anna Klutas | 2002 | Seinäjoen Uimarit-58 | 44.86 | 1:38.76 | |||||
17 | Hanna Virtanen | 2002 | Seinäjoen Uimarit-58 | 44.42 | 1:41.69 | |||||
18 | Linnea Mannil | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 47.54 | 1:43.08 | |||||
19 | Venla Laitila | 2002 | Seinäjoen Uimarit-58 | 48.83 | 1:43.77 | |||||
20 | Pauliina Mielty | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.64 | 1:45.29 | |||||
- | Emma Mustonen | 2002 | Lapuan Virkiä | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 1, 100m VU T-11, 13, N, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Annika Falk | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 29.58 | 1:01.68 | |||||
2 | Denize Korkiakoski | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 31.26 | 1:04.78 | |||||
3 | Henna Blomroos | 2000 | Rauman Uimaseura | 31.21 | 1:04.92 | |||||
4 | Sonja Marjakangas | 1996 | Seinäjoen Uimarit-58 | 31.93 | 1:08.00 | |||||
5 | Olivia Viitala | 2000 | Kokkolan Uimaseura | 33.27 | 1:08.02 | |||||
6 | Alexandra Pihlajamäki | 1998 | Kokkolan Uimaseura | 33.31 | 1:09.60 | |||||
7 | Laura Haapanen | 1999 | Kankaanpään Uimarit | 32.58 | 1:10.20 | |||||
8 | Meri Hakala | 1999 | Kauhajoen Karhu | 34.18 | 1:10.52 | |||||
9 | Sofia Ranta | 2000 | Kauhajoen Karhu | 34.27 | 1:10.91 | |||||
10 | Enna Hanka | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 34.72 | 1:14.08 | |||||
11 | Annika Mäenpää | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.30 | 1:14.21 | |||||
12 | Saara Haapamäki | 1998 | Alavuden Urheilijat | 36.37 | 1:14.55 | |||||
13 | Miisa Kiviharju | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 36.02 | 1:14.62 | |||||
14 | Hilla Latukka | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 38.63 | 1:16.91 | |||||
15 | Elina Koskela | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 38.32 | 1:18.86 | |||||
16 | Malin Denker | 1999 | Kankaanpään Uimarit | 37.21 | 1:19.09 | |||||
16 | Tiia Kivi | 2000 | Kokkolan Uimaseura | 37.34 | 1:19.09 | |||||
18 | Emilia Runnakko | 1999 | Alavuden Urheilijat | 38.40 | 1:20.10 | |||||
- | Iris Halmelinna | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 2, 100m VU P-10, 12, M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Cool Iivanainen | 2004 | Swimming Jyväskylä | 38.47 | 1:20.95 | |||||
2 | Filip Jåfs | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 41.86 | 1:31.63 | |||||
3 | Elmeri Aho | 2004 | Seinäjoen Uimarit-58 | 46.25 | 1:38.86 | |||||
4 | Pietari Puutio | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 47.61 | 1:39.19 | |||||
5 | Juuso Asunmaa | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 44.51 | 1:39.81 | |||||
6 | Lucas Lydman | 2005 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.43 | 1:40.08 | |||||
7 | Ville Ikola | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 45.84 | 1:42.06 | |||||
8 | Lassi Lahtinen | 2004 | Kokkolan Uimaseura | 48.72 | 1:42.31 | |||||
9 | Linus Vuollet | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 52.18 | 1:48.21 | |||||
10 | Nuutti Nissilä | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 52.94 | 1:49.86 | |||||
11 | Rasmus Valli | 2004 | Seinäjoen Uimarit-58 | 50.89 | 1:50.45 | |||||
12 | Jere Keski-Hannula | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 54.20 | 2:02.44 | |||||
13 | Kasperi Brandt | 2004 | Kokkolan Uimaseura | 57.46 | 2:06.90 | |||||
14 | Akseli Klutas | 2004 | Seinäjoen Uimarit-58 | 56.65 | 2:10.95 | |||||
15 | Arttu Syrjä | 2005 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:05.76 | 2:13.48 | |||||
16 | Anton Ingves | 2005 | Kauhajoen Karhu | 1:06.53 | 2:21.91 | |||||
Laji 2, 100m VU P-10, 12, M, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Mikael Nurmela | 2002 | Seinäjoen Uimarit-58 | 35.70 | 1:15.15 | |||||
2 | Marcus Forsel | 2003 | Kankaanpään Uimarit | 35.30 | 1:15.94 | |||||
3 | Konsta Tupeli | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | 38.20 | 1:19.01 | |||||
4 | Pekka Lönnrot | 2002 | Seinäjoen Uimarit-58 | 37.98 | 1:19.72 | |||||
5 | Teppo Jestoi | 2003 | Kokkolan Uimaseura | 38.59 | 1:22.74 | |||||
6 | Leevi Kortesoja | 2003 | Lapuan Virkiä | 38.41 | 1:23.79 | |||||
7 | Patrik Pihlajamäki | 2002 | Kankaanpään Uimarit | 40.02 | 1:24.29 | |||||
8 | Miro Nurmela | 2002 | Seinäjoen Uimarit-58 | 43.21 | 1:28.84 | |||||
9 | Kalle Juupaluoma | 2002 | Seinäjoen Uimarit-58 | 43.29 | 1:32.27 | |||||
10 | Nicolas Kuismanen | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | 43.65 | 1:33.02 | |||||
11 | Nico Neder | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.49 | 1:37.80 | |||||
12 | Eeli Hanka | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | 44.72 | 1:37.91 | |||||
13 | Roope Oijennus | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | 46.67 | 1:38.14 | |||||
14 | Simo Kangasmaa | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 46.28 | 1:38.63 | |||||
15 | Joni Kontu | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.46 | 1:39.72 | |||||
16 | Arttu Niemi | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 47.62 | 1:44.18 | |||||
17 | Ahti Alavillamo | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 50.28 | 1:45.61 | |||||
18 | Matias Ylipelkonen | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | 51.30 | 1:45.91 | |||||
19 | Johannes Laihorinne | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | 53.32 | 1:56.08 | |||||
20 | Iisakki Laihorinne | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:00.25 | 2:06.37 | |||||
- | Jesse Anttila | 2002 | Kokkolan Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Johan Elias Porkholm | 2002 | Seinäjoen Uimarit-58 | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 2, 100m VU P-10, 12, M, Loppukilpailut 13 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Jere Kotomäki | 1997 | Kokkolan Uimaseura | 25.26 | 53.55 | |||||
2 | Joona Haanpää | 1997 | Rauman Uimaseura | 26.29 | 54.85 | |||||
3 | Aki Tuomaala | 1991 | Seinäjoen Uimarit-58 | 27.41 | 57.53 | |||||
4 | Tuomas Ylipelkonen | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 28.08 | 58.22 | |||||
5 | Toni Kapiainen | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 27.38 | 58.55 | |||||
6 | Jere Kekola | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 28.08 | 58.61 | |||||
7 | Valtteri Väisänen | 1999 | Kankaanpään Uimarit | 27.86 | 58.73 | |||||
8 | Joni Hemminki | 1998 | Seinäjoen Uimarit-58 | 28.49 | 59.35 | |||||
9 | Juuso Mäki | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 29.09 | 59.86 | |||||
10 | Saku Mäki-Ikola | 1998 | Seinäjoen Uimarit-58 | 28.64 | 1:00.99 | |||||
11 | Olli Kapiainen | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 29.71 | 1:02.15 | |||||
12 | Juho Porkkala | 2001 | Seinäjoen Uimarit-58 | 30.40 | 1:03.14 | |||||
13 | Arttu Viertola | 1991 | Seinäjoen Uimarit-58 | 30.02 | 1:03.56 | |||||
14 | Otto Kallama | 1999 | Kankaanpään Uimarit | 31.63 | 1:05.98 | |||||
15 | Mathias Karjalainen | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 31.82 | 1:06.41 | |||||
16 | Janne Hyttinen | 1998 | Lapuan Virkiä | 32.18 | 1:06.63 | |||||
17 | Tommy Iivanainen | 2000 | Swimming Jyväskylä | 32.64 | 1:07.71 | |||||
18 | Aaro Kangasmaa | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.00 | 1:08.84 | |||||
19 | Joose Mustonen | 1998 | Lapuan Virkiä | 32.71 | 1:09.21 | |||||
20 | Elias Nurmi | 2001 | Alavuden Urheilijat | 34.66 | 1:12.82 | |||||
21 | Vesa-Pekka Rikala | 2000 | Alavuden Urheilijat | 35.94 | 1:13.21 | |||||
22 | Samu Peltonen | 2000 | Kokkolan Uimaseura | 35.74 | 1:14.76 | |||||
23 | Ali Khalili | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.79 | 1:14.86 | |||||
24 | Tuukka Nissilä | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.67 | 1:14.97 | |||||
25 | Kimmo Salomaa | 2000 | Kokkolan Uimaseura | 37.16 | 1:16.96 | |||||
26 | Felix Kallio | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.84 | 1:17.19 | |||||
27 | Juuso Syrjälä | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.10 | 1:17.87 | |||||
28 | Arttu Kojonen | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.12 | 1:18.28 | |||||
29 | Jere Kontiola | 2001 | Seinäjoen Uimarit-58 | 37.60 | 1:18.55 | |||||
30 | Aaro Lassila | 2000 | Alavuden Urheilijat | 36.25 | 1:19.47 | |||||
31 | Eero Kokkonen | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 38.23 | 1:19.57 | |||||
32 | Niklas Nygård | 2001 | Kokkolan Uimaseura | 37.43 | 1:21.22 | |||||
33 | Juuso Lehtonen | 2001 | Seinäjoen Uimarit-58 | 38.62 | 1:22.62 | |||||
34 | Antti Ahola | 2001 | Lapuan Virkiä | 40.80 | 1:32.79 | |||||
- | Joel Tarvainen | 1998 | Kokkolan Uimaseura | DNF | ||||||
- | Teemu Ihanamäki | 2001 | Kankaanpään Uimarit | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 3, 50m SU T-10, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Sofia Nurkkala | 2004 | Kokkolan Uimaseura | 47.87 | ||||||
2 | Teea Jestoi | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 49.66 | ||||||
3 | Henna Känsäkangas | 2004 | Kokkolan Uimaseura | 50.47 | ||||||
4 | Inger Isaksen | 2005 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 50.64 | ||||||
5 | Enni Kinnunen | 2005 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 51.69 | ||||||
6 | Noora Kekola | 2004 | Seinäjoen Uimarit-58 | 52.67 | ||||||
7 | Aamu Knuuttila | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 52.83 | ||||||
8 | Linnea Svahn | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 55.81 | ||||||
9 | Fanny Granvik | 2004 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:00.01 | ||||||
10 | Minna Virtanen | 2004 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:00.08 | ||||||
11 | Elviira Kotkaniemi | 2005 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:03.21 | ||||||
12 | Oona Kemppainen | 2004 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:04.20 | ||||||
13 | Tuuli Tala | 2006 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:04.52 | ||||||
14 | Albertiina Kotkaniemi | 2008 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:06.33 | ||||||
15 | Sanni Porkkala | 2004 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:09.14 | ||||||
16 | Jenna Hemminki | 2006 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:26.67 | ||||||
- | Aamu Kannosto | 2005 | Seinäjoen Uimarit-58 | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Annica Kuismanen | 2005 | Seinäjoen Uimarit-58 | DSQ | 25m | |||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Mea Lahtinen | 2005 | Seinäjoen Uimarit-58 | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Stella Koivuluoma | 2007 | Seinäjoen Uimarit-58 | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 3, 50m SU T-10, N, Loppukilpailut 11 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Milla Koivuluoma | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 32.03 | ||||||
2 | Ella-Noora Haanpää | 1998 | Rauman Uimaseura | 32.42 | ||||||
3 | Vilma Hämäläinen | 1998 | Seinäjoen Uimarit-58 | 32.88 | ||||||
4 | Laura Känsäkangas | 1999 | Kokkolan Uimaseura | 34.99 | ||||||
5 | Laura Haapanen | 1999 | Kankaanpään Uimarit | 38.14 | ||||||
6 | Pinja Pihlajamäki | 2000 | Kankaanpään Uimarit | 38.51 | ||||||
7 | Minttu-Marie Rasinpää | 2001 | Seinäjoen Uimarit-58 | 39.26 | ||||||
8 | Suvi Kannosto | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 40.33 | ||||||
9 | Emilia Härkönen | 2001 | Kokkolan Uimaseura | 40.70 | ||||||
10 | Emilia Runnakko | 1999 | Alavuden Urheilijat | 41.56 | ||||||
11 | Sanna Pajula | 2003 | Kankaanpään Uimarit | 44.27 | ||||||
12 | Anna Klutas | 2002 | Seinäjoen Uimarit-58 | 51.38 | ||||||
13 | Peppi Hölsö | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 51.61 | ||||||
14 | Venla Laitila | 2002 | Seinäjoen Uimarit-58 | 54.19 | ||||||
15 | Helka Laitila | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | 54.34 | ||||||
16 | Emmi-Ida Kempas | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | 55.64 | ||||||
17 | Linnea Mannil | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:02.88 | ||||||
18 | Anna-Maria Malila | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:05.93 | ||||||
- | Pauliina Mielty | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 6.4 Ei kosketusta seinään käännöksessä | ||||||||||
Laji 4, 50m SU P-11, M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Marcus Forsel | 2003 | Kankaanpään Uimarit | 39.24 | ||||||
2 | Teppo Jestoi | 2003 | Kokkolan Uimaseura | 45.85 | ||||||
3 | Konsta Tupeli | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | 47.69 | ||||||
4 | Cool Iivanainen | 2004 | Swimming Jyväskylä | 48.15 | ||||||
5 | Roope Oijennus | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | 51.57 | ||||||
6 | Juuso Asunmaa | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 52.23 | ||||||
7 | Simo Kangasmaa | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 53.56 | ||||||
8 | Eeli Hanka | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | 54.73 | ||||||
9 | Lassi Lahtinen | 2004 | Kokkolan Uimaseura | 55.55 | ||||||
10 | Filip Jåfs | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 56.73 | ||||||
11 | Ville Ikola | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 57.25 | ||||||
12 | Arttu Niemi | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 58.69 | ||||||
13 | Pietari Puutio | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 59.21 | ||||||
14 | Linus Vuollet | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 59.98 | ||||||
15 | Kasperi Brandt | 2004 | Kokkolan Uimaseura | 1:01.12 | ||||||
16 | Johannes Laihorinne | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:01.58 | ||||||
17 | Akseli Klutas | 2004 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:03.87 | ||||||
18 | Iisakki Laihorinne | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:06.03 | ||||||
19 | Rasmus Kekola | 2006 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:06.33 | ||||||
20 | Arttu Syrjä | 2005 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:09.86 | ||||||
21 | Rasmus Oijennus | 2006 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:15.23 | ||||||
- | Elmeri Aho | 2004 | Seinäjoen Uimarit-58 | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Jere Keski-Hannula | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Lucas Lydman | 2005 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Nuutti Nissilä | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 4, 50m SU P-11, M, Loppukilpailut 12 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Emil Martikainen | 1997 | Rauman Uimaseura | 28.25 | ||||||
2 | Miika Nurmi | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 30.44 | ||||||
3 | Jaakko Koivunen | 1997 | Lapuan Virkiä | 32.50 | ||||||
4 | Riku Raikio | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 32.79 | ||||||
5 | Joona Haanpää | 1997 | Rauman Uimaseura | 33.09 | ||||||
6 | Mathias Karjalainen | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.58 | ||||||
7 | Elias Nurmi | 2001 | Alavuden Urheilijat | 36.67 | ||||||
8 | Kimmo Salomaa | 2000 | Kokkolan Uimaseura | 41.69 | ||||||
9 | Juuso Lehtonen | 2001 | Seinäjoen Uimarit-58 | 45.81 | ||||||
10 | Patrik Pihlajamäki | 2002 | Kankaanpään Uimarit | 50.03 | ||||||
11 | Oskari Ketonen | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 50.33 | ||||||
12 | Nico Neder | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 51.54 | ||||||
Laji 5, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Milla Koivuluoma | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 38.63 | 1:21.48 | 2:03.92 | 2:46.39 | |||
2 | Saara Palo | 1996 | Seinäjoen Uimarit-58 | 37.16 | 1:19.65 | 2:03.34 | 2:48.54 | |||
3 | Alexandra Pihlajamäki | 1998 | Kokkolan Uimaseura | 40.76 | 1:25.83 | 2:12.17 | 2:58.68 | |||
4 | Iiris Saranpää | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 44.05 | 1:34.42 | 2:26.74 | 3:15.64 | |||
5 | Essi Pöytälaakso | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 44.89 | 1:35.63 | 2:28.56 | 3:19.23 | |||
6 | Sinja Kanto | 1998 | Kauhajoen Karhu | 43.02 | 1:33.19 | 2:26.35 | 3:20.25 | |||
7 | Miisa Kiviharju | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 44.91 | 1:37.34 | 2:29.98 | 3:22.00 | |||
8 | Ellen Vuollet | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 48.04 | 1:43.06 | 2:39.05 | 3:34.45 | |||
9 | Elina Koskela | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 48.08 | 1:43.39 | 2:42.19 | 3:37.14 | |||
Laji 6, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Aki Tuomaala | 1991 | Seinäjoen Uimarit-58 | 34.75 | 1:13.07 | 1:51.75 | 2:30.30 | |||
2 | Olli Kapiainen | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.38 | 1:18.04 | 2:01.49 | 2:46.80 | |||
3 | Tommy Iivanainen | 2000 | Swimming Jyväskylä | 43.01 | 1:29.52 | 2:17.41 | 3:05.88 | |||
4 | Jere Kontiola | 2001 | Seinäjoen Uimarit-58 | 46.01 | 1:38.52 | 2:33.37 | 3:25.95 | |||
5 | Niklas Nygård | 2001 | Kokkolan Uimaseura | 46.08 | 1:39.72 | 2:35.41 | 3:27.89 | |||
6 | Antton Pörtfors | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 47.37 | 1:39.44 | 2:34.96 | 3:31.55 | |||
7 | Carl-Eric Lindbäck | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 50.71 | 1:47.68 | 2:45.28 | 3:42.82 | |||
8 | Eero Kokkonen | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 54.85 | 1:55.31 | 2:55.45 | 3:53.84 | |||
9 | Anton Pulkkis | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 53.03 | 1:53.49 | 2:54.69 | 3:55.07 | |||
- | Otto Kallama | 1999 | Kankaanpään Uimarit | DSQ | ||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 7, 100m SKU T-13, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Nea Nygård | 2002 | Kokkolan Uimaseura | 37.96 | 1:18.54 | |||||
2 | Minttu-Marie Rasinpää | 2001 | Seinäjoen Uimarit-58 | 39.87 | 1:23.94 | |||||
3 | Senni Salonen | 2001 | Seinäjoen Uimarit-58 | 39.15 | 1:24.86 | |||||
4 | Olivia Nurkkala | 2002 | Kokkolan Uimaseura | 43.33 | 1:26.87 | |||||
5 | Aino Raappana | 2001 | Oulun Lohet | 39.61 | 1:27.50 | |||||
6 | Emilia Härkönen | 2001 | Kokkolan Uimaseura | 42.88 | 1:28.48 | |||||
7 | Emma Mustonen | 2002 | Lapuan Virkiä | 42.35 | 1:28.54 | |||||
8 | Matilda Lindholm | 2001 | Kokkolan Uimaseura | 44.20 | 1:28.93 | |||||
9 | Anniina Kylkisalo | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 41.48 | 1:29.22 | |||||
10 | Liina Salin | 2002 | Kokkolan Uimaseura | 41.47 | 1:30.19 | |||||
11 | Stina Roth | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 41.77 | 1:30.35 | |||||
12 | Lotta Rinne | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 44.69 | 1:32.44 | |||||
13 | Veera Lahtinen | 2002 | Kokkolan Uimaseura | 46.65 | 1:35.71 | |||||
14 | Laura Heinonen | 2004 | Kankaanpään Uimarit | 45.61 | 1:36.79 | |||||
15 | Jessica Ingalsuo | 2002 | Kokkolan Uimaseura | 47.13 | 1:36.87 | |||||
16 | Fanni Kosunen | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.60 | 1:36.99 | |||||
17 | Fanny Koivisto | 2001 | Kokkolan Uimaseura | 47.17 | 1:41.39 | |||||
18 | Pinja Kallio | 2004 | Kankaanpään Uimarit | 51.47 | 1:45.36 | |||||
19 | Sofia Eriksberg | 2002 | Kauhajoen Karhu | 53.40 | 1:46.19 | |||||
20 | Hanna Virtanen | 2002 | Seinäjoen Uimarit-58 | 48.89 | 1:46.83 | |||||
21 | Annukka Jouppila | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | 53.01 | 1:48.73 | |||||
22 | Henna Känsäkangas | 2004 | Kokkolan Uimaseura | 53.34 | 1:50.74 | |||||
23 | Anna Klutas | 2002 | Seinäjoen Uimarit-58 | 53.32 | 1:50.93 | |||||
24 | Teea Jestoi | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 52.93 | 1:51.92 | |||||
25 | Noora Kekola | 2004 | Seinäjoen Uimarit-58 | 57.15 | 1:52.55 | |||||
Laji 7, 100m SKU T-13, N, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Senna Mäki | 1997 | Rauman Uimaseura | 34.10 | 1:15.41 | |||||
2 | Olivia Viitala | 2000 | Kokkolan Uimaseura | 35.12 | 1:16.10 | |||||
3 | Sonja Marjakangas | 1996 | Seinäjoen Uimarit-58 | 37.29 | 1:18.52 | |||||
4 | Sofia Ranta | 2000 | Kauhajoen Karhu | 37.21 | 1:18.62 | |||||
5 | Laura Känsäkangas | 1999 | Kokkolan Uimaseura | 36.87 | 1:18.77 | |||||
6 | Iiris Saranpää | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 38.63 | 1:20.82 | |||||
7 | Essi Pöytälaakso | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 43.47 | 1:24.39 | |||||
8 | Pinja Pihlajamäki | 2000 | Kankaanpään Uimarit | 39.32 | 1:24.84 | |||||
9 | Annika Mäenpää | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.57 | 1:25.42 | |||||
10 | Hilla Latukka | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 41.19 | 1:28.86 | |||||
11 | Saara Haapamäki | 1998 | Alavuden Urheilijat | 41.66 | 1:29.52 | |||||
12 | Elina Koskela | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 44.25 | 1:31.35 | |||||
13 | Iris Halmelinna | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 46.06 | 1:36.67 | |||||
14 | Tiia Kivi | 2000 | Kokkolan Uimaseura | 47.85 | 1:41.56 | |||||
Laji 8, 100m SKU P-14, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Jere Kekola | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 32.86 | 1:10.65 | |||||
2 | Jesse Anttila | 2002 | Kokkolan Uimaseura | 38.45 | 1:21.45 | |||||
3 | Marcus Forsel | 2003 | Kankaanpään Uimarit | 37.44 | 1:21.77 | |||||
4 | Aaro Kangasmaa | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.80 | 1:21.79 | |||||
5 | Ali Khalili | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 41.17 | 1:25.36 | |||||
6 | Elias Nurmi | 2001 | Alavuden Urheilijat | 39.33 | 1:25.56 | |||||
7 | Tuukka Nissilä | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.98 | 1:26.03 | |||||
8 | Mikael Nurmela | 2002 | Seinäjoen Uimarit-58 | 44.18 | 1:30.21 | |||||
9 | Samu Peltonen | 2000 | Kokkolan Uimaseura | 41.70 | 1:31.49 | |||||
10 | Jere Kontiola | 2001 | Seinäjoen Uimarit-58 | 45.82 | 1:32.21 | |||||
11 | Juuso Syrjälä | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 43.79 | 1:32.68 | |||||
12 | Felix Kallio | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 43.37 | 1:32.73 | |||||
13 | Antti Ahola | 2001 | Lapuan Virkiä | 47.91 | 1:40.12 | |||||
14 | Cool Iivanainen | 2004 | Swimming Jyväskylä | 47.32 | 1:40.41 | |||||
15 | Pekka Lönnrot | 2002 | Seinäjoen Uimarit-58 | 51.38 | 1:41.61 | |||||
16 | Juuso Lehtonen | 2001 | Seinäjoen Uimarit-58 | 50.09 | 1:46.04 | |||||
17 | Oskari Ketonen | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 54.19 | 1:52.55 | |||||
18 | Matias Ylipelkonen | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:05.82 | 2:07.19 | |||||
- | Arttu Kojonen | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | rinta | |||||
SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Eero Kokkonen | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | DSQ | ||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Joni Kontu | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 7.3 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
Laji 8, 100m SKU P-14, M, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Emil Martikainen | 1997 | Rauman Uimaseura | 27.64 | 1:00.90 | |||||
2 | Jere Kotomäki | 1997 | Kokkolan Uimaseura | 29.14 | 1:03.74 | |||||
3 | Toni Kapiainen | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 30.81 | 1:05.75 | |||||
4 | Miika Nurmi | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 30.84 | 1:06.37 | |||||
5 | Joel Tarvainen | 1998 | Kokkolan Uimaseura | 32.92 | 1:09.72 | |||||
6 | Saku Mäki-Ikola | 1998 | Seinäjoen Uimarit-58 | 33.35 | 1:11.28 | |||||
7 | Juuso Mäki | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 33.59 | 1:13.50 | |||||
8 | Arttu Viertola | 1991 | Seinäjoen Uimarit-58 | 33.58 | 1:14.58 | |||||
9 | Mathias Karjalainen | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.00 | 1:15.84 | |||||
10 | Joose Mustonen | 1998 | Lapuan Virkiä | 37.85 | 1:22.30 | |||||
Laji 9, 100m PU T-11, 13, N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Kiira Kangasniemi | 2003 | Lapuan Virkiä | 42.63 | 1:33.36 | |||||
2 | Milka-Maria Rasinpää | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | 53.61 | 1:49.50 | |||||
Laji 9, 100m PU T-11, 13, N, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Aino Raappana | 2001 | Oulun Lohet | 39.86 | 1:23.23 | |||||
2 | Nea Nygård | 2002 | Kokkolan Uimaseura | 40.28 | 1:25.05 | |||||
3 | Anniina Kylkisalo | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.08 | 1:31.50 | |||||
4 | Matilda Lindholm | 2001 | Kokkolan Uimaseura | 44.23 | 1:32.06 | |||||
5 | Liina Salin | 2002 | Kokkolan Uimaseura | 43.61 | 1:36.70 | |||||
Laji 9, 100m PU T-11, 13, N, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Ella-Noora Haanpää | 1998 | Rauman Uimaseura | 31.07 | 1:06.20 | |||||
2 | Denize Korkiakoski | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.69 | 1:12.30 | |||||
3 | Henna Blomroos | 2000 | Rauman Uimaseura | 33.57 | 1:12.49 | |||||
4 | Sofia Ranta | 2000 | Kauhajoen Karhu | 35.00 | 1:14.64 | |||||
5 | Alexandra Pihlajamäki | 1998 | Kokkolan Uimaseura | 39.56 | 1:27.56 | |||||
6 | Hilla Latukka | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 45.19 | 1:30.04 | |||||
7 | Malin Denker | 1999 | Kankaanpään Uimarit | 44.13 | 1:35.28 | |||||
8 | Enna Hanka | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 43.33 | 1:38.42 | |||||
Laji 10, 100m PU P-12, 14, M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Juho Porkkala | 2001 | Seinäjoen Uimarit-58 | 35.98 | 1:18.41 | |||||
2 | Ali Khalili | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.25 | 1:26.29 | |||||
3 | Samu Peltonen | 2000 | Kokkolan Uimaseura | 42.34 | 1:33.93 | |||||
4 | Vesa-Pekka Rikala | 2000 | Alavuden Urheilijat | 47.27 | 1:38.17 | |||||
Laji 10, 100m PU P-12, 14, M, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Eemil Varho | 1997 | Rauman Uimaseura | 26.32 | 57.57 | |||||
2 | Valtteri Väisänen | 1999 | Kankaanpään Uimarit | 29.94 | 1:06.22 | |||||
3 | Saku Mäki-Ikola | 1998 | Seinäjoen Uimarit-58 | 32.75 | 1:10.15 | |||||
Laji 11, 50m PU T-10, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Sofia Nurkkala | 2004 | Kokkolan Uimaseura | 47.23 | ||||||
2 | Pinja Kallio | 2004 | Kankaanpään Uimarit | 53.27 | ||||||
3 | Viivi Nurmela | 2004 | Seinäjoen Uimarit-58 | 54.25 | ||||||
4 | Noora Kekola | 2004 | Seinäjoen Uimarit-58 | 59.37 | ||||||
5 | Aamu Kannosto | 2005 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:01.75 | ||||||
6 | Aamu Knuuttila | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:03.29 | ||||||
- | Elviira Kotkaniemi | 2005 | Seinäjoen Uimarit-58 | DSQ | ||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Laji 11, 50m PU T-10, N, Loppukilpailut 11 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Ella-Noora Haanpää | 1998 | Rauman Uimaseura | 30.41 | ||||||
2 | Henna Blomroos | 2000 | Rauman Uimaseura | 32.63 | ||||||
3 | Annika Falk | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 32.70 | ||||||
4 | Vilma Hämäläinen | 1998 | Seinäjoen Uimarit-58 | 33.00 | ||||||
5 | Saara Palo | 1996 | Seinäjoen Uimarit-58 | 33.28 | ||||||
6 | Iiris Saranpää | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 33.36 | ||||||
7 | Sofia Ranta | 2000 | Kauhajoen Karhu | 33.38 | ||||||
8 | Senna Mäki | 1997 | Rauman Uimaseura | 33.47 | ||||||
9 | Olivia Viitala | 2000 | Kokkolan Uimaseura | 34.30 | ||||||
10 | Essi Pöytälaakso | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 36.29 | ||||||
11 | Laura Haapanen | 1999 | Kankaanpään Uimarit | 36.36 | ||||||
12 | Tiina Laiho | 1982 | Seinäjoen Uimarit-58 | 36.41 | ||||||
13 | Sinja Kanto | 1998 | Kauhajoen Karhu | 37.71 | ||||||
14 | Miisa Kiviharju | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 38.43 | ||||||
15 | Suvi Kannosto | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 39.80 | ||||||
16 | Saara Haapamäki | 1998 | Alavuden Urheilijat | 40.00 | ||||||
17 | Malin Denker | 1999 | Kankaanpään Uimarit | 41.61 | ||||||
18 | Annika Mäenpää | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.56 | ||||||
19 | Emilia Runnakko | 1999 | Alavuden Urheilijat | 42.72 | ||||||
20 | Iris Halmelinna | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 44.63 | ||||||
21 | Ellen Vuollet | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 44.75 | ||||||
22 | Emma Mustonen | 2002 | Lapuan Virkiä | 44.76 | ||||||
23 | Stina Roth | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.19 | ||||||
24 | Lotta Rinne | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 46.90 | ||||||
25 | Tiia Kivi | 2000 | Kokkolan Uimaseura | 48.56 | ||||||
26 | Fanni Kosunen | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 48.84 | ||||||
27 | Veera Lahtinen | 2002 | Kokkolan Uimaseura | 50.35 | ||||||
- | Fanny Koivisto | 2001 | Kokkolan Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 8.2 Eriaikainen käsiveto vedenpinnan alapuolella | ||||||||||
Laji 12, 50m PU P-11, M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Marcus Forsel | 2003 | Kankaanpään Uimarit | 39.84 | ||||||
2 | Leevi Kortesoja | 2003 | Lapuan Virkiä | 45.56 | ||||||
3 | Cool Iivanainen | 2004 | Swimming Jyväskylä | 50.57 | ||||||
4 | Konsta Tupeli | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | 52.39 | ||||||
5 | Roope Oijennus | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | 55.04 | ||||||
6 | Teppo Jestoi | 2003 | Kokkolan Uimaseura | 56.25 | ||||||
7 | Linus Vuollet | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:04.35 | ||||||
- | Eeli Hanka | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | DSQ | ||||||
SW 8.3 Rintauinnin potku | ||||||||||
- | Filip Jåfs | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
- | Juuso Asunmaa | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
- | Simo Kangasmaa | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Laji 12, 50m PU P-11, M, Loppukilpailut 12 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Eemil Varho | 1997 | Rauman Uimaseura | 25.93 | ||||||
2 | Jere Kotomäki | 1997 | Kokkolan Uimaseura | 27.20 | ||||||
3 | Miika Nurmi | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 28.35 | ||||||
4 | Toni Kapiainen | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 29.15 | ||||||
5 | Riku Raikio | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 29.27 | ||||||
6 | Aki Tuomaala | 1991 | Seinäjoen Uimarit-58 | 29.32 | ||||||
7 | Jaakko Koivunen | 1997 | Lapuan Virkiä | 30.14 | ||||||
8 | Arttu Viertola | 1991 | Seinäjoen Uimarit-58 | 30.78 | ||||||
9 | Mikko Hämäläinen | 1966 | Seinäjoen Uimarit-58 | 30.80 | ||||||
10 | Saku Mäki-Ikola | 1998 | Seinäjoen Uimarit-58 | 31.49 | ||||||
11 | Juuso Mäki | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 31.84 | ||||||
12 | Jere Kekola | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 31.97 | ||||||
13 | Joel Tarvainen | 1998 | Kokkolan Uimaseura | 32.26 | ||||||
14 | Olli Kapiainen | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 32.35 | ||||||
15 | Teemu Ihanamäki | 2001 | Kankaanpään Uimarit | 34.50 | ||||||
16 | Jesse Anttila | 2002 | Kokkolan Uimaseura | 37.73 | ||||||
17 | Vesa-Pekka Rikala | 2000 | Alavuden Urheilijat | 37.84 | ||||||
18 | Aaro Kangasmaa | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.15 | ||||||
19 | Kimmo Salomaa | 2000 | Kokkolan Uimaseura | 41.63 | ||||||
20 | Antton Pörtfors | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.37 | ||||||
21 | Tuukka Nissilä | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.78 | ||||||
22 | Felix Kallio | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 44.05 | ||||||
23 | Carl-Eric Lindbäck | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 44.51 | ||||||
24 | Juuso Syrjälä | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 44.76 | ||||||
25 | Arttu Kojonen | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 50.38 | ||||||
26 | Anton Pulkkis | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 50.39 | ||||||
27 | Niklas Nygård | 2001 | Kokkolan Uimaseura | 53.50 | ||||||
28 | Juuso Lehtonen | 2001 | Seinäjoen Uimarit-58 | 53.69 | ||||||
- | Kalle Juupaluoma | 2002 | Seinäjoen Uimarit-58 | DSQ | ||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Laji 13, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Milla Koivuluoma | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 34.66 | 1:12.58 | 1:51.82 | 2:29.46 | |||
2 | Laura Känsäkangas | 1999 | Kokkolan Uimaseura | 38.39 | 1:19.46 | 2:00.90 | 2:41.58 | |||
3 | Aino Raappana | 2001 | Oulun Lohet | 44.89 | 1:32.48 | 2:20.22 | 3:04.86 | |||
4 | Milka-Maria Rasinpää | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | 55.20 | 1:55.67 | 2:55.37 | 3:49.04 | |||
- | Elina Koskela | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | DSQ | 25 | |||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Hilla Latukka | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | DSQ | 75 | |||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 14, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Joni Hemminki | 1998 | Seinäjoen Uimarit-58 | 33.27 | 1:09.42 | 1:46.88 | 2:24.06 | |||
2 | Jere Kekola | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 35.30 | 1:12.57 | 1:51.91 | 2:29.80 | |||
3 | Tuomas Ylipelkonen | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 35.17 | 1:13.94 | 1:53.34 | 2:31.38 | |||
4 | Janne Hyttinen | 1998 | Lapuan Virkiä | 38.27 | 1:19.55 | 2:02.64 | 2:45.63 | |||
Laji 15, 4X100m Vapaauinti 2N/2M, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | Aika | Tila | |||
1 | Kus-Gss | 1999 | Kokkolan Uimaseura | 4:08.60 | ||||||
Alexandra Pihlajamäki | 1998 | 32.61 | 1:09.13 | 1:09.13 | ||||||
Joel Tarvainen | 1998 | 27.15 | 55.93 | 2:05.06 | ||||||
Laura Känsäkangas | 1999 | 32.98 | 1:09.99 | 3:15.05 | ||||||
Jere Kotomäki | 1997 | 25.35 | 53.55 | 4:08.60 | ||||||
2 | Seui Lila Ryhmä 1 | 0 | Seinäjoen Uimarit-58 | 4:14.80 | ||||||
Jere Kekola | 2000 | 29.12 | 1:00.68 | 1:00.68 | ||||||
Milla Koivuluoma | 1999 | 30.41 | 1:05.79 | 2:06.47 | ||||||
Juuso Mäki | 1999 | 28.80 | 59.78 | 3:06.25 | ||||||
Sonja Marjakangas | 1996 | 32.49 | 1:08.55 | 4:14.80 | ||||||
3 | Seui Lila 2 | 0 | Seinäjoen Uimarit-58 | 4:26.82 | ||||||
Saku Mäki-Ikola | 1998 | 30.04 | 1:03.08 | 1:03.08 | ||||||
Senni Salonen | 2001 | 33.87 | 1:11.27 | 2:14.35 | ||||||
Tuomas Ylipelkonen | 2000 | 29.60 | 1:03.12 | 3:17.47 | ||||||
Iiris Saranpää | 1999 | 33.30 | 1:09.35 | 4:26.82 | ||||||
4 | Ku 1 | 0 | Kankaanpään Uimarit | 4:29.85 | ||||||
Laura Haapanen | 1999 | 33.62 | 1:10.19 | 1:10.19 | ||||||
Pinja Pihlajamäki | 2000 | 35.57 | 1:13.23 | 2:23.42 | ||||||
Otto Kallama | 1999 | 30.94 | 1:06.05 | 3:29.47 | ||||||
Valtteri Väisänen | 1999 | 28.39 | 1:00.38 | 4:29.85 | ||||||
5 | Ku 2 | 0 | Kankaanpään Uimarit | 5:15.96 | ||||||
Teemu Ihanamäki | 2001 | 33.90 | 1:10.76 | 1:10.76 | ||||||
Marcus Forsel | 2003 | 34.45 | 1:16.31 | 2:27.07 | ||||||
Sanna Pajula | 2003 | 40.91 | 1:27.27 | 3:54.34 | ||||||
Malin Denker | 1999 | 39.78 | 1:21.62 | 5:15.96 | ||||||
6 | Vus-Vss F 2 | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:33.26 | ||||||
Anton Pulkkis | 2001 | 39.11 | 1:23.10 | 1:23.10 | ||||||
Ellen Vuollet | 2001 | 41.10 | 1:28.00 | 2:51.10 | ||||||
Juuso Syrjälä | 2001 | 38.30 | 1:20.99 | 4:12.09 | ||||||
Lotta Rinne | 2001 | 37.98 | 1:21.17 | 5:33.26 | ||||||
7 | Vus-Vss F 1 | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:40.37 | ||||||
Fanni Kosunen | 2001 | 40.00 | 1:24.59 | 1:24.59 | ||||||
Arttu Kojonen | 2000 | 39.77 | 1:24.58 | 2:49.17 | ||||||
Iris Halmelinna | 2000 | 40.27 | 1:23.13 | 4:12.30 | ||||||
Carl-Eric Lindbäck | 2001 | 40.33 | 1:28.07 | 5:40.37 | ||||||
Laji 16, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Annika Falk | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:05.58 | 2:17.20 | 3:29.02 | 4:41.42 | 9:26.81 | ||
5:53.96 | 7:05.62 | 8:17.56 | ||||||||
2 | Denize Korkiakoski | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:09.44 | 2:28.95 | 3:47.85 | 5:05.84 | 10:20.58 | ||
6:23.56 | 7:41.70 | 9:03.47 | ||||||||
3 | Olivia Viitala | 2000 | Kokkolan Uimaseura | 1:15.07 | 2:40.28 | 4:07.50 | 5:33.65 | 11:10.08 | ||
6:59.05 | 8:24.81 | 9:48.82 | ||||||||
4 | Minttu-Marie Rasinpää | 2001 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:17.55 | 2:41.64 | 4:07.09 | 5:33.36 | 11:12.25 | ||
6:59.71 | 8:25.75 | 9:50.56 | ||||||||
5 | Meri Hakala | 1999 | Kauhajoen Karhu | 1:19.34 | 2:45.13 | 4:12.82 | 5:41.57 | 11:26.52 | ||
7:09.64 | 8:36.87 | 10:03.97 | ||||||||
6 | Suvi Kannosto | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:19.07 | 2:47.52 | 4:17.37 | 5:48.08 | 11:44.24 | ||
7:18.52 | 8:48.25 | 10:17.59 | ||||||||
7 | Heta Veikkola | 2003 | Lapuan Virkiä | 1:19.44 | 2:48.33 | 4:18.81 | 5:49.23 | 11:45.26 | ||
7:20.37 | 8:50.62 | 10:19.87 | ||||||||
Laji 17, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Emil Martikainen | 1997 | Rauman Uimaseura | 59.73 | 2:04.55 | 3:10.53 | 4:16.99 | 16:29.32 | ||
5:24.05 | 6:30.59 | 7:36.56 | 8:42.96 | |||||||
9:50.01 | 10:56.56 | 12:03.27 | 13:10.09 | |||||||
14:17.00 | 15:23.96 | |||||||||
2 | Tuomas Ylipelkonen | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:06.40 | 2:17.92 | 3:29.74 | 4:42.07 | 17:50.28 | ||
5:53.18 | 7:05.22 | 8:17.82 | 9:30.08 | |||||||
10:42.58 | 11:54.26 | 13:05.88 | 14:18.43 | |||||||
15:29.70 | 16:41.29 | |||||||||
3 | Joni Hemminki | 1998 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:05.26 | 2:16.80 | 3:29.19 | 4:42.35 | 18:10.07 | ||
5:55.32 | 7:08.97 | 8:22.37 | 9:35.97 | |||||||
10:50.17 | 12:04.00 | 13:17.85 | 14:31.79 | |||||||
15:45.35 | 16:58.39 | |||||||||
4 | Aki Tuomaala | 1991 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:05.95 | 2:18.64 | 3:33.11 | 4:49.29 | 18:38.77 | ||
6:05.91 | 7:21.17 | 8:36.45 | 9:51.71 | |||||||
11:07.02 | 12:22.64 | 13:38.87 | 14:54.36 | |||||||
16:10.69 | 17:25.96 | |||||||||
5 | Juho Porkkala | 2001 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:09.52 | 2:24.00 | 3:39.37 | 4:56.00 | 18:47.64 | ||
6:13.90 | 7:28.60 | 8:44.45 | 10:00.91 | |||||||
11:17.41 | 12:32.50 | 13:48.96 | 15:03.56 | |||||||
16:18.12 | 17:32.91 | |||||||||
6 | Tommy Iivanainen | 2000 | Swimming Jyväskylä | 1:14.88 | 2:38.56 | 4:03.69 | 5:29.46 | 21:14.28 | ||
6:55.10 | 8:21.36 | 9:46.62 | 11:13.72 | |||||||
12:39.72 | 14:06.18 | 15:33.30 | 16:59.66 | |||||||
18:24.68 | 19:49.69 | |||||||||
- | Riku Raikio | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | 200 | |||||
SW 10.4 Käännöksessä ei kosketusta seinään | ||||||||||
Laji 18, 50m VU T-9, 11, 13, N, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Vilma Rintala | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 43.41 | ||||||
2 | Aamu Kannosto | 2005 | Seinäjoen Uimarit-58 | 44.59 | ||||||
3 | Annica Kuismanen | 2005 | Seinäjoen Uimarit-58 | 47.74 | ||||||
4 | Mea Lahtinen | 2005 | Seinäjoen Uimarit-58 | 49.59 | ||||||
5 | Elviira Kotkaniemi | 2005 | Seinäjoen Uimarit-58 | 50.49 | ||||||
6 | Erika Ingves | 2005 | Kauhajoen Karhu | 53.21 | ||||||
7 | Tuuli Tala | 2006 | Seinäjoen Uimarit-58 | 59.16 | ||||||
8 | Stella Koivuluoma | 2007 | Seinäjoen Uimarit-58 | 59.94 | ||||||
9 | Jenna Hemminki | 2006 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:00.34 | ||||||
10 | Albertiina Kotkaniemi | 2008 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:05.57 | ||||||
11 | Sari Rantoja | 2005 | Alavuden Urheilijat | 1:06.65 | ||||||
Laji 18, 50m VU T-9, 11, 13, N, Loppukilpailut 10 - 11 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Kiira Kangasniemi | 2003 | Lapuan Virkiä | 33.11 | ||||||
2 | Sofia Nurkkala | 2004 | Kokkolan Uimaseura | 37.76 | ||||||
3 | Wilma Lakanen | 2003 | Kokkolan Uimaseura | 37.97 | ||||||
4 | Sanna Pajula | 2003 | Kankaanpään Uimarit | 38.52 | ||||||
5 | Ella Ohra-Aho | 2003 | Alavuden Urheilijat | 38.60 | ||||||
6 | Noora Kekola | 2004 | Seinäjoen Uimarit-58 | 39.70 | ||||||
7 | Laura Heinonen | 2004 | Kankaanpään Uimarit | 39.82 | ||||||
8 | Annukka Jouppila | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | 40.54 | ||||||
9 | Pinja Kallio | 2004 | Kankaanpään Uimarit | 42.60 | ||||||
10 | Riina Uimonen | 2003 | Kurikan Ryhti | 44.28 | ||||||
11 | Linnea Svahn | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 44.31 | ||||||
12 | Emmi-Ida Kempas | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | 45.18 | ||||||
13 | Helka Laitila | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | 45.69 | ||||||
14 | Ida Salmi | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | 46.88 | ||||||
14 | Minna Virtanen | 2004 | Seinäjoen Uimarit-58 | 46.88 | ||||||
16 | Aamu Knuuttila | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 47.14 | ||||||
17 | Nicole Malmsten | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 47.25 | ||||||
18 | Oona Kemppainen | 2004 | Seinäjoen Uimarit-58 | 48.92 | ||||||
19 | Marika Rantoja | 2004 | Alavuden Urheilijat | 51.28 | ||||||
20 | Fanny Granvik | 2004 | Seinäjoen Uimarit-58 | 52.34 | ||||||
21 | Sanni Porkkala | 2004 | Seinäjoen Uimarit-58 | 52.94 | ||||||
22 | Anna-Maria Malila | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | 55.15 | ||||||
23 | Milla Rantamäki | 2004 | Kurikan Ryhti | 56.97 | ||||||
24 | Iida Leskinen | 2004 | Kokkolan Uimaseura | 58.29 | ||||||
Laji 18, 50m VU T-9, 11, 13, N, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Senni Salonen | 2001 | Seinäjoen Uimarit-58 | 32.42 | ||||||
2 | Anniina Kylkisalo | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.93 | ||||||
3 | Minttu-Marie Rasinpää | 2001 | Seinäjoen Uimarit-58 | 34.13 | ||||||
4 | Olivia Nurkkala | 2002 | Kokkolan Uimaseura | 35.09 | ||||||
5 | Emma Mustonen | 2002 | Lapuan Virkiä | 35.15 | ||||||
6 | Aino Raappana | 2001 | Oulun Lohet | 35.23 | ||||||
7 | Stina Roth | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.57 | ||||||
8 | Karolina Arola | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.92 | ||||||
9 | Erika Yli-Yrjänäinen | 2001 | Kokkolan Uimaseura | 37.32 | ||||||
10 | Fanni Kosunen | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.55 | ||||||
11 | Ellen Vuollet | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 38.31 | ||||||
12 | Sofia Eriksberg | 2002 | Kauhajoen Karhu | 38.37 | ||||||
13 | Anna Klutas | 2002 | Seinäjoen Uimarit-58 | 40.73 | ||||||
14 | Hanna Virtanen | 2002 | Seinäjoen Uimarit-58 | 41.65 | ||||||
15 | Tytti Saarinen | 2001 | Kurikan Ryhti | 41.89 | ||||||
16 | Venla Laitila | 2002 | Seinäjoen Uimarit-58 | 42.11 | ||||||
17 | Emma Autio | 2001 | Kurikan Ryhti | 43.07 | ||||||
18 | Linnea Mannil | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.61 | ||||||
- | Iida Peltonen | 2001 | Kurikan Ryhti | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Sofia Runnakko | 2002 | Alavuden Urheilijat | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 18, 50m VU T-9, 11, 13, N, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Ella-Noora Haanpää | 1998 | Rauman Uimaseura | 28.24 | ||||||
2 | Annika Falk | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 28.77 | ||||||
3 | Milla Koivuluoma | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 29.07 | ||||||
4 | Adolfina Lehtonen | 1999 | Kokkolan Uimaseura | 29.67 | ||||||
5 | Henna Blomroos | 2000 | Rauman Uimaseura | 30.45 | ||||||
6 | Essi Pöytälaakso | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 30.75 | ||||||
7 | Sonja Marjakangas | 1996 | Seinäjoen Uimarit-58 | 31.14 | ||||||
8 | Olivia Viitala | 2000 | Kokkolan Uimaseura | 31.27 | ||||||
8 | Sofia Ranta | 2000 | Kauhajoen Karhu | 31.27 | ||||||
10 | Laura Känsäkangas | 1999 | Kokkolan Uimaseura | 31.73 | ||||||
11 | Sinja Kanto | 1998 | Kauhajoen Karhu | 32.08 | ||||||
12 | Laura Haapanen | 1999 | Kankaanpään Uimarit | 32.10 | ||||||
13 | Iiris Saranpää | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 32.28 | ||||||
14 | Pinja Pihlajamäki | 2000 | Kankaanpään Uimarit | 32.50 | ||||||
15 | Janette Ylinen | 2000 | Kurikan Ryhti | 33.02 | ||||||
16 | Annika Mäenpää | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.16 | ||||||
17 | Miisa Kiviharju | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 33.19 | ||||||
18 | Saara Haapamäki | 1998 | Alavuden Urheilijat | 33.30 | ||||||
19 | Venla Polari | 1998 | Seinäjoen Uimarit-58 | 33.45 | ||||||
20 | Enna Hanka | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 33.58 | ||||||
21 | Hilla Latukka | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 34.61 | ||||||
22 | Jessica Korpela | 1996 | Kauhajoen Karhu | 35.39 | ||||||
23 | Malin Denker | 1999 | Kankaanpään Uimarit | 35.86 | ||||||
24 | Emilia Runnakko | 1999 | Alavuden Urheilijat | 36.09 | ||||||
25 | Elina Koskela | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 36.68 | ||||||
26 | Helena Hakola | 1999 | Kurikan Ryhti | 36.85 | ||||||
27 | Elli Ala-Välkkilä | 1998 | Kurikan Ryhti | 38.19 | ||||||
28 | Janika Markkila | 1998 | Kurikan Ryhti | 41.87 | ||||||
Laji 19, 50m VU P-10, 12, 14, M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Cool Iivanainen | 2004 | Swimming Jyväskylä | 37.08 | ||||||
2 | Filip Jåfs | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.05 | ||||||
3 | Elmeri Aho | 2004 | Seinäjoen Uimarit-58 | 40.98 | ||||||
4 | Sverre Varttila | 2004 | Alavuden Urheilijat | 41.00 | ||||||
5 | Elias Hirvilammi | 2004 | Seinäjoen Uimarit-58 | 41.65 | ||||||
6 | Juuso Asunmaa | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.51 | ||||||
7 | Jere Keski-Hannula | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 46.70 | ||||||
8 | Rasmus Valli | 2004 | Seinäjoen Uimarit-58 | 46.91 | ||||||
9 | Linus Vuollet | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 46.94 | ||||||
10 | Lauri Korpi | 2006 | Ilmajoen Kisailijat | 48.50 | ||||||
11 | Akseli Klutas | 2004 | Seinäjoen Uimarit-58 | 52.95 | ||||||
12 | Arttu Syrjä | 2005 | Seinäjoen Uimarit-58 | 56.89 | ||||||
13 | Anton Ingves | 2005 | Kauhajoen Karhu | 1:02.88 | ||||||
14 | Rasmus Kekola | 2006 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:03.10 | ||||||
15 | Rasmus Oijennus | 2006 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:06.31 | ||||||
16 | Iiro Julius Asp | 2006 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:15.33 | ||||||
- | Totti Laukkala | 2004 | Seinäjoen Uimarit-58 | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 19, 50m VU P-10, 12, 14, M, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Mikael Nurmela | 2002 | Seinäjoen Uimarit-58 | 34.61 | ||||||
2 | Konsta Tupeli | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | 36.32 | ||||||
3 | Leevi Kortesoja | 2003 | Lapuan Virkiä | 36.83 | ||||||
4 | Patrik Pihlajamäki | 2002 | Kankaanpään Uimarit | 36.88 | ||||||
5 | Nicolas Kuismanen | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | 38.50 | ||||||
6 | Miro Nurmela | 2002 | Seinäjoen Uimarit-58 | 39.54 | ||||||
7 | Roope Oijennus | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | 40.38 | ||||||
8 | Eeli Hanka | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | 40.60 | ||||||
9 | Nico Neder | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.76 | ||||||
10 | Niko Kuhna | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 41.00 | ||||||
11 | Simo Kangasmaa | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 41.32 | ||||||
12 | Kalle Juupaluoma | 2002 | Seinäjoen Uimarit-58 | 42.02 | ||||||
13 | Matias Ylipelkonen | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | 46.13 | ||||||
14 | Aleksi Autio | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | 51.24 | ||||||
15 | Johannes Laihorinne | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | 52.25 | ||||||
16 | Iisakki Laihorinne | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | 55.60 | ||||||
Laji 19, 50m VU P-10, 12, 14, M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Jere Kekola | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 27.58 | ||||||
1 | Tuomas Ylipelkonen | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 27.58 | ||||||
3 | Juho Porkkala | 2001 | Seinäjoen Uimarit-58 | 28.99 | ||||||
4 | Aaro Kangasmaa | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 30.51 | ||||||
5 | Teemu Ihanamäki | 2001 | Kankaanpään Uimarit | 30.72 | ||||||
6 | Tommy Iivanainen | 2000 | Swimming Jyväskylä | 31.68 | ||||||
7 | Elias Nurmi | 2001 | Alavuden Urheilijat | 34.03 | ||||||
8 | Felix Kallio | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 34.78 | ||||||
9 | Aaro Lassila | 2000 | Alavuden Urheilijat | 35.00 | ||||||
10 | Arttu Kojonen | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.16 | ||||||
11 | Juuso Lehtonen | 2001 | Seinäjoen Uimarit-58 | 35.21 | ||||||
12 | Ali Khalili | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.29 | ||||||
13 | Juuso Syrjälä | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.55 | ||||||
14 | Antton Pörtfors | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.47 | ||||||
15 | Matias Kangas | 2001 | Seinäjoen Uimarit-58 | 36.52 | ||||||
16 | Antti Ahola | 2001 | Lapuan Virkiä | 37.29 | ||||||
17 | Anton Pulkkis | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 38.39 | ||||||
- | Carl-Eric Lindbäck | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 19, 50m VU P-10, 12, 14, M, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Jere Kotomäki | 1997 | Kokkolan Uimaseura | 24.52 | ||||||
2 | Joona Haanpää | 1997 | Rauman Uimaseura | 24.92 | ||||||
3 | Joel Tarvainen | 1998 | Kokkolan Uimaseura | 25.35 | ||||||
4 | Aki Tuomaala | 1991 | Seinäjoen Uimarit-58 | 25.79 | ||||||
5 | Toni Kapiainen | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 26.77 | ||||||
6 | Miika Nurmi | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 26.81 | ||||||
7 | Valtteri Väisänen | 1999 | Kankaanpään Uimarit | 26.95 | ||||||
8 | Jaakko Koivunen | 1997 | Lapuan Virkiä | 26.99 | ||||||
9 | Riku Raikio | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 27.02 | ||||||
10 | Arttu Viertola | 1991 | Seinäjoen Uimarit-58 | 27.61 | ||||||
11 | Saku Mäki-Ikola | 1998 | Seinäjoen Uimarit-58 | 27.80 | ||||||
12 | Juuso Mäki | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 27.88 | ||||||
13 | Otto Kallama | 1999 | Kankaanpään Uimarit | 29.00 | ||||||
Laji 20, 400m VU T-13, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Minttu-Marie Rasinpää | 2001 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:16.76 | 2:39.35 | 4:03.32 | 5:26.42 | |||
2 | Milka-Maria Rasinpää | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:39.16 | 3:25.94 | 5:13.88 | 6:54.33 | |||
Laji 20, 400m VU T-13, N, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Senna Mäki | 1997 | Rauman Uimaseura | 1:07.33 | 2:23.04 | 3:38.80 | 4:53.15 | |||
2 | Denize Korkiakoski | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:08.47 | 2:23.87 | 3:39.28 | 4:53.23 | |||
3 | Meri Hakala | 1999 | Kauhajoen Karhu | 1:19.50 | 2:45.51 | 4:11.37 | 5:32.62 | |||
4 | Suvi Kannosto | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:18.90 | 2:48.43 | 4:19.29 | 5:48.11 | |||
5 | Essi Pöytälaakso | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:22.37 | 2:53.12 | 4:24.73 | 5:53.75 | |||
6 | Hilla Latukka | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:26.95 | 3:02.29 | 4:35.65 | 6:03.04 | |||
7 | Malin Denker | 1999 | Kankaanpään Uimarit | 1:29.61 | 3:09.60 | 4:50.82 | 6:30.05 | |||
Laji 21, 400m VU P-14, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Juho Porkkala | 2001 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:08.19 | 2:21.38 | 3:35.50 | 4:46.08 | |||
2 | Tommy Iivanainen | 2000 | Swimming Jyväskylä | 1:11.97 | 2:34.60 | 3:59.44 | 5:23.66 | |||
3 | Marcus Forsel | 2003 | Kankaanpään Uimarit | 1:25.67 | 2:55.86 | 4:25.42 | 5:52.71 | |||
Laji 21, 400m VU P-14, M, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Emil Martikainen | 1997 | Rauman Uimaseura | 58.38 | 2:02.25 | 3:05.97 | 4:08.20 | |||
2 | Joni Hemminki | 1998 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:02.89 | 2:13.55 | 3:25.70 | 4:36.99 | |||
3 | Joonatan Mustonen | 1997 | Lapuan Virkiä | 1:05.54 | 2:20.63 | 3:36.24 | 4:53.95 | |||
4 | Joose Mustonen | 1998 | Lapuan Virkiä | 1:17.12 | 2:43.25 | 4:09.65 | 5:34.67 | |||
Laji 22, 100m SU T-11, 13, N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Heta Veikkola | 2003 | Lapuan Virkiä | 39.91 | 1:22.63 | |||||
2 | Kiira Kangasniemi | 2003 | Lapuan Virkiä | 42.14 | 1:28.23 | |||||
3 | Sanna Pajula | 2003 | Kankaanpään Uimarit | 46.18 | 1:36.52 | |||||
4 | Annukka Jouppila | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | 53.26 | 1:45.49 | |||||
5 | Viivi Nurmela | 2004 | Seinäjoen Uimarit-58 | 50.75 | 1:46.07 | |||||
6 | Pinja Kallio | 2004 | Kankaanpään Uimarit | 53.78 | 1:50.95 | |||||
7 | Aamu Kannosto | 2005 | Seinäjoen Uimarit-58 | 58.51 | 1:58.36 | |||||
8 | Minna Virtanen | 2004 | Seinäjoen Uimarit-58 | 59.97 | 2:01.76 | |||||
9 | Fanny Granvik | 2004 | Seinäjoen Uimarit-58 | 58.73 | 2:05.01 | |||||
- | Riina Uimonen | 2003 | Kurikan Ryhti | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Sari Rantoja | 2005 | Alavuden Urheilijat | DSQ | ||||||
SW 6.4 Ei kosketusta seinään käännöksessä | ||||||||||
- | Wilma Lakanen | 2003 | Kokkolan Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 22, 100m SU T-11, 13, N, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Senni Salonen | 2001 | Seinäjoen Uimarit-58 | 40.07 | 1:22.22 | |||||
2 | Minttu-Marie Rasinpää | 2001 | Seinäjoen Uimarit-58 | 41.70 | 1:23.78 | |||||
3 | Stina Roth | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 43.04 | 1:27.14 | |||||
4 | Aino Raappana | 2001 | Oulun Lohet | 42.86 | 1:27.66 | |||||
5 | Anniina Kylkisalo | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 43.83 | 1:29.72 | |||||
6 | Ellen Vuollet | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.65 | 1:32.02 | |||||
7 | Emma Mustonen | 2002 | Lapuan Virkiä | 45.46 | 1:35.14 | |||||
8 | Fanni Kosunen | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 48.56 | 1:40.42 | |||||
9 | Erika Yli-Yrjänäinen | 2001 | Kokkolan Uimaseura | 49.57 | 1:41.85 | |||||
10 | Emma Autio | 2001 | Kurikan Ryhti | 54.65 | 1:50.53 | |||||
- | Karolina Arola | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 10.2 Ei suorittanut koko kilpailumatkaa yksin uidessaan | ||||||||||
Laji 22, 100m SU T-11, 13, N, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Milla Koivuluoma | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 33.14 | 1:07.99 | |||||
2 | Vilma Hämäläinen | 1998 | Seinäjoen Uimarit-58 | 34.31 | 1:11.34 | |||||
3 | Laura Känsäkangas | 1999 | Kokkolan Uimaseura | 36.60 | 1:15.70 | |||||
4 | Olivia Viitala | 2000 | Kokkolan Uimaseura | 37.43 | 1:16.25 | |||||
5 | Adolfina Lehtonen | 1999 | Kokkolan Uimaseura | 37.53 | 1:17.88 | |||||
6 | Pinja Pihlajamäki | 2000 | Kankaanpään Uimarit | 39.54 | 1:21.59 | |||||
7 | Laura Haapanen | 1999 | Kankaanpään Uimarit | 39.59 | 1:23.18 | |||||
8 | Suvi Kannosto | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 42.68 | 1:27.65 | |||||
9 | Venla Polari | 1998 | Seinäjoen Uimarit-58 | 43.16 | 1:27.66 | |||||
10 | Annika Mäenpää | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 43.14 | 1:28.88 | |||||
11 | Emilia Runnakko | 1999 | Alavuden Urheilijat | 44.33 | 1:32.09 | |||||
12 | Elina Koskela | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 47.57 | 1:37.25 | |||||
13 | Janika Markkila | 1998 | Kurikan Ryhti | 49.60 | 1:44.94 | |||||
Laji 23, 100m SU P-12, 14, M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Niko Kuhna | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 49.09 | 1:38.88 | |||||
2 | Pekka Lönnrot | 2002 | Seinäjoen Uimarit-58 | 52.06 | 1:46.53 | |||||
3 | Kalle Juupaluoma | 2002 | Seinäjoen Uimarit-58 | 52.41 | 1:46.72 | |||||
4 | Patrik Pihlajamäki | 2002 | Kankaanpään Uimarit | 52.84 | 1:48.11 | |||||
5 | Simo Kangasmaa | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 56.50 | 1:51.79 | |||||
6 | Matias Ylipelkonen | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:06.96 | 2:15.79 | |||||
- | Elmeri Aho | 2004 | Seinäjoen Uimarit-58 | DSQ | ||||||
SW 6.4 Ei kosketusta seinään käännöksessä | ||||||||||
- | Totti Laukkala | 2004 | Seinäjoen Uimarit-58 | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 23, 100m SU P-12, 14, M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Jere Kekola | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 33.00 | 1:09.11 | |||||
2 | Elias Nurmi | 2001 | Alavuden Urheilijat | 40.43 | 1:22.38 | |||||
3 | Juuso Syrjälä | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 41.31 | 1:24.30 | |||||
4 | Aaro Kangasmaa | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.67 | 1:27.52 | |||||
5 | Ali Khalili | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 44.73 | 1:31.82 | |||||
6 | Tuukka Nissilä | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.40 | 1:32.26 | |||||
7 | Felix Kallio | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 44.47 | 1:32.93 | |||||
8 | Carl-Eric Lindbäck | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 48.81 | 1:38.02 | |||||
9 | Antton Pörtfors | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 50.53 | 1:44.52 | |||||
10 | Arttu Kojonen | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 52.96 | 1:45.56 | |||||
10 | Matias Kangas | 2001 | Seinäjoen Uimarit-58 | 52.26 | 1:45.56 | |||||
- | Anton Pulkkis | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 23, 100m SU P-12, 14, M, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Jere Kotomäki | 1997 | Kokkolan Uimaseura | 31.31 | 1:04.39 | |||||
2 | Aki Tuomaala | 1991 | Seinäjoen Uimarit-58 | 32.29 | 1:05.90 | |||||
3 | Joel Tarvainen | 1998 | Kokkolan Uimaseura | 34.03 | 1:09.16 | |||||
4 | Janne Hyttinen | 1998 | Lapuan Virkiä | 36.92 | 1:16.30 | |||||
Laji 24, 50m RU T-10, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Sofia Nurkkala | 2004 | Kokkolan Uimaseura | 48.99 | ||||||
2 | Noora Kekola | 2004 | Seinäjoen Uimarit-58 | 52.00 | ||||||
3 | Vilma Rintala | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 53.46 | ||||||
4 | Marika Rantoja | 2004 | Alavuden Urheilijat | 57.01 | ||||||
5 | Linnea Svahn | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 58.17 | ||||||
6 | Aamu Kannosto | 2005 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:01.07 | ||||||
7 | Aamu Knuuttila | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:01.31 | ||||||
8 | Elviira Kotkaniemi | 2005 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:02.68 | ||||||
9 | Erika Ingves | 2005 | Kauhajoen Karhu | 1:02.83 | ||||||
10 | Iida Leskinen | 2004 | Kokkolan Uimaseura | 1:03.52 | ||||||
11 | Sanni Porkkala | 2004 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:05.62 | ||||||
12 | Oona Kemppainen | 2004 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:14.44 | ||||||
13 | Stella Koivuluoma | 2007 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:28.02 | ||||||
14 | Jenna Hemminki | 2006 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:39.91 | ||||||
- | Annica Kuismanen | 2005 | Seinäjoen Uimarit-58 | DSQ | ||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Evelina Myllykoski | 2006 | Seinäjoen Uimarit-58 | DSQ | ||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Mea Lahtinen | 2005 | Seinäjoen Uimarit-58 | DSQ | ||||||
SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Minna Virtanen | 2004 | Seinäjoen Uimarit-58 | DSQ | ||||||
SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Tuuli Tala | 2006 | Seinäjoen Uimarit-58 | DSQ | ||||||
SW 10.2 Ei suorittanut koko kilpailumatkaa yksin uidessaan | ||||||||||
Laji 24, 50m RU T-10, N, Loppukilpailut 11 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Saara Palo | 1996 | Seinäjoen Uimarit-58 | 35.37 | ||||||
2 | Milla Koivuluoma | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 37.51 | ||||||
3 | Sofia Ranta | 2000 | Kauhajoen Karhu | 40.60 | ||||||
4 | Olivia Nurkkala | 2002 | Kokkolan Uimaseura | 41.14 | ||||||
5 | Sinja Kanto | 1998 | Kauhajoen Karhu | 41.39 | ||||||
6 | Miisa Kiviharju | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 41.81 | ||||||
7 | Tiina Laiho | 1982 | Seinäjoen Uimarit-58 | 42.21 | ||||||
8 | Iiris Saranpää | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 42.42 | ||||||
9 | Hilla Latukka | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 48.59 | ||||||
10 | Jessica Korpela | 1996 | Kauhajoen Karhu | 48.81 | ||||||
11 | Ella Ohra-Aho | 2003 | Alavuden Urheilijat | 49.19 | ||||||
12 | Sofia Eriksberg | 2002 | Kauhajoen Karhu | 49.74 | ||||||
13 | Nicole Malmsten | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 54.55 | ||||||
14 | Helka Laitila | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:01.77 | ||||||
15 | Anna-Maria Malila | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:03.16 | ||||||
16 | Linnea Mannil | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:05.02 | ||||||
- | Enna Hanka | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Sofia Runnakko | 2002 | Alavuden Urheilijat | DSQ | ||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Venla Laitila | 2002 | Seinäjoen Uimarit-58 | DSQ | ||||||
SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
Laji 25, 50m RU P-11, M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Konsta Tupeli | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | 48.37 | ||||||
2 | Leevi Kortesoja | 2003 | Lapuan Virkiä | 49.54 | ||||||
3 | Nicolas Kuismanen | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | 53.11 | ||||||
4 | Eeli Hanka | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | 55.84 | ||||||
5 | Roope Oijennus | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | 56.02 | ||||||
6 | Elias Hirvilammi | 2004 | Seinäjoen Uimarit-58 | 59.35 | ||||||
7 | Linus Vuollet | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:00.19 | ||||||
8 | Filip Jåfs | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:02.38 | ||||||
9 | Jere Keski-Hannula | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:03.05 | ||||||
10 | Matias Ylipelkonen | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:05.44 | ||||||
11 | Sverre Varttila | 2004 | Alavuden Urheilijat | 1:10.89 | ||||||
12 | Anton Ingves | 2005 | Kauhajoen Karhu | 1:23.19 | ||||||
13 | Akseli Klutas | 2004 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:28.37 | ||||||
- | Elmeri Aho | 2004 | Seinäjoen Uimarit-58 | DSQ | ||||||
SW 7.5 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Juuso Asunmaa | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Rasmus Kekola | 2006 | Seinäjoen Uimarit-58 | DSQ | ||||||
SW 7.2 Uintia selällään | ||||||||||
Laji 25, 50m RU P-11, M, Loppukilpailut 12 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Aki Tuomaala | 1991 | Seinäjoen Uimarit-58 | 31.89 | ||||||
2 | Toni Kapiainen | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 32.29 | ||||||
3 | Joona Haanpää | 1997 | Rauman Uimaseura | 33.58 | ||||||
4 | Olli Kapiainen | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 34.58 | ||||||
5 | Jaakko Koivunen | 1997 | Lapuan Virkiä | 35.07 | ||||||
6 | Riku Raikio | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.67 | ||||||
7 | Saku Mäki-Ikola | 1998 | Seinäjoen Uimarit-58 | 37.73 | ||||||
8 | Otto Kallama | 1999 | Kankaanpään Uimarit | 37.90 | ||||||
9 | Teemu Ihanamäki | 2001 | Kankaanpään Uimarit | 40.22 | ||||||
10 | Mathias Karjalainen | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.26 | ||||||
11 | Aaro Lassila | 2000 | Alavuden Urheilijat | 47.27 | ||||||
12 | Juuso Lehtonen | 2001 | Seinäjoen Uimarit-58 | 52.74 | ||||||
- | Joni Kontu | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
Laji 26, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Ella-Noora Haanpää | 1998 | Rauman Uimaseura | 32.41 | 1:08.91 | 1:46.87 | 2:26.59 | |||
2 | Henna Blomroos | 2000 | Rauman Uimaseura | 36.58 | 1:19.76 | 2:05.52 | 2:50.25 | |||
3 | Aino Raappana | 2001 | Oulun Lohet | 41.70 | 1:32.87 | 2:23.75 | 3:13.60 | |||
Laji 27, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Eemil Varho | 1997 | Rauman Uimaseura | 27.68 | 1:00.48 | 1:34.91 | 2:10.98 | |||
2 | Saku Mäki-Ikola | 1998 | Seinäjoen Uimarit-58 | 34.84 | 1:14.91 | 1:55.83 | 2:36.36 | |||
- | Arttu Viertola | 1991 | Seinäjoen Uimarit-58 | DSQ | ||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Laji 28, 200m VU T-11, 13, N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Heta Veikkola | 2003 | Lapuan Virkiä | 36.73 | 1:17.92 | 2:00.27 | 2:41.34 | |||
2 | Sofia Nurkkala | 2004 | Kokkolan Uimaseura | 41.25 | 1:28.53 | 2:18.22 | 3:05.47 | |||
3 | Sanni Porkkala | 2004 | Seinäjoen Uimarit-58 | 59.34 | 2:08.49 | 3:16.53 | 4:22.74 | |||
Laji 28, 200m VU T-11, 13, N, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Senni Salonen | 2001 | Seinäjoen Uimarit-58 | 35.21 | 1:15.40 | 1:57.02 | 2:35.70 | |||
2 | Anniina Kylkisalo | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 38.34 | 1:22.04 | 2:06.20 | 2:48.14 | |||
3 | Emma Mustonen | 2002 | Lapuan Virkiä | 38.66 | 1:23.55 | 2:10.75 | 2:52.27 | |||
4 | Karolina Arola | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.76 | 1:25.87 | 2:14.59 | 3:02.53 | |||
5 | Fanni Kosunen | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.72 | 1:27.78 | 2:18.04 | 3:06.87 | |||
6 | Ellen Vuollet | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.90 | 1:30.50 | 2:20.78 | 3:09.32 | |||
7 | Anna Klutas | 2002 | Seinäjoen Uimarit-58 | 46.54 | 1:42.39 | 2:39.88 | 3:34.11 | |||
Laji 28, 200m VU T-11, 13, N, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Senna Mäki | 1997 | Rauman Uimaseura | 31.48 | 1:07.13 | 1:44.48 | 2:21.35 | |||
2 | Vilma Hämäläinen | 1998 | Seinäjoen Uimarit-58 | 32.64 | 1:09.20 | 1:46.15 | 2:22.57 | |||
3 | Denize Korkiakoski | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 32.80 | 1:09.68 | 1:48.43 | 2:26.01 | |||
4 | Meri Hakala | 1999 | Kauhajoen Karhu | 35.61 | 1:16.46 | 1:58.13 | 2:37.06 | |||
5 | Laura Haapanen | 1999 | Kankaanpään Uimarit | 35.51 | 1:16.16 | 1:57.91 | 2:38.88 | |||
6 | Janette Ylinen | 2000 | Kurikan Ryhti | 34.64 | 1:16.18 | 1:59.50 | 2:40.09 | |||
7 | Saara Haapamäki | 1998 | Alavuden Urheilijat | 36.69 | 1:18.02 | 2:01.14 | 2:44.12 | |||
8 | Venla Polari | 1998 | Seinäjoen Uimarit-58 | 36.84 | 1:18.70 | 2:03.01 | 2:45.48 | |||
9 | Elina Koskela | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 39.42 | 1:24.14 | 2:09.71 | 2:52.03 | |||
- | Adolfina Lehtonen | 1999 | Kokkolan Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 10.2 Ei suorittanut koko kilpailumatkaa yksin uidessaan | ||||||||||
Laji 29, 200m VU P-12, 14, M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Konsta Tupeli | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | 40.97 | 1:27.96 | 2:18.04 | 3:02.01 | |||
2 | Niko Kuhna | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.16 | 1:30.13 | 2:18.37 | 3:03.30 | |||
3 | Cool Iivanainen | 2004 | Swimming Jyväskylä | 39.51 | 1:26.37 | 2:17.54 | 3:08.90 | |||
4 | Nico Neder | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.83 | 1:37.31 | 2:32.75 | 3:27.86 | |||
5 | Roope Oijennus | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | 48.93 | 1:44.34 | 2:39.09 | 3:31.14 | |||
Laji 29, 200m VU P-12, 14, M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Tuomas Ylipelkonen | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 28.98 | 1:01.70 | 1:35.52 | 2:07.32 | |||
2 | Juho Porkkala | 2001 | Seinäjoen Uimarit-58 | 31.25 | 1:06.05 | 1:42.59 | 2:17.10 | |||
3 | Aaro Kangasmaa | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 34.80 | 1:15.11 | 1:57.14 | 2:37.48 | |||
4 | Felix Kallio | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.62 | 1:20.97 | 2:04.80 | 2:45.23 | |||
5 | Tuukka Nissilä | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.50 | 1:19.20 | 2:03.63 | 2:45.87 | |||
6 | Ali Khalili | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.14 | 1:20.75 | 2:04.75 | 2:47.23 | |||
7 | Juuso Syrjälä | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 38.64 | 1:24.14 | 2:09.96 | 2:55.54 | |||
8 | Carl-Eric Lindbäck | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.22 | 1:28.12 | 2:15.38 | 3:02.69 | |||
9 | Arttu Kojonen | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.91 | 1:30.39 | 2:18.86 | 3:03.90 | |||
10 | Antton Pörtfors | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.94 | 1:29.18 | 2:18.47 | 3:05.66 | |||
11 | Anton Pulkkis | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.32 | 1:30.88 | 2:20.24 | 3:07.41 | |||
12 | Antti Ahola | 2001 | Lapuan Virkiä | 40.33 | 1:30.23 | 2:22.20 | 3:12.86 | |||
Laji 29, 200m VU P-12, 14, M, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Jere Kotomäki | 1997 | Kokkolan Uimaseura | 27.72 | 58.56 | 1:30.76 | 2:02.82 | |||
2 | Aki Tuomaala | 1991 | Seinäjoen Uimarit-58 | 28.41 | 1:00.09 | 1:33.67 | 2:06.74 | |||
3 | Juuso Mäki | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 30.07 | 1:03.31 | 1:37.80 | 2:11.02 | |||
4 | Valtteri Väisänen | 1999 | Kankaanpään Uimarit | 29.11 | 1:03.32 | 1:39.91 | 2:15.26 | |||
5 | Mathias Karjalainen | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 32.43 | 1:09.23 | 1:47.55 | 2:24.18 | |||
6 | Janne Hyttinen | 1998 | Lapuan Virkiä | 32.99 | 1:11.09 | 1:51.47 | 2:29.79 | |||
7 | Joose Mustonen | 1998 | Lapuan Virkiä | 34.12 | 1:13.16 | 1:54.39 | 2:33.50 | |||
- | Joel Tarvainen | 1998 | Kokkolan Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 10.2 Ei suorittanut koko kilpailumatkaa yksin uidessaan | ||||||||||
Laji 30, 100m RU T-11, 13, N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Laura Heinonen | 2004 | Kankaanpään Uimarit | 49.97 | 1:42.32 | |||||
2 | Kiira Kangasniemi | 2003 | Lapuan Virkiä | 49.99 | 1:47.58 | |||||
3 | Ella Ohra-Aho | 2003 | Alavuden Urheilijat | 52.05 | 1:50.25 | |||||
4 | Wilma Lakanen | 2003 | Kokkolan Uimaseura | 57.17 | 1:53.61 | |||||
5 | Sanna Pajula | 2003 | Kankaanpään Uimarit | 53.95 | 1:54.13 | |||||
6 | Vilma Rintala | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 54.89 | 1:54.83 | |||||
7 | Viivi Nurmela | 2004 | Seinäjoen Uimarit-58 | 55.51 | 1:55.06 | |||||
8 | Noora Kekola | 2004 | Seinäjoen Uimarit-58 | 55.91 | 1:56.04 | |||||
9 | Nicole Malmsten | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 55.81 | 2:00.26 | |||||
10 | Annukka Jouppila | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:01.63 | 2:04.42 | |||||
11 | Aamu Kannosto | 2005 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:02.24 | 2:06.92 | |||||
12 | Anna-Maria Malila | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:03.48 | 2:13.89 | |||||
13 | Emmi-Ida Kempas | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:09.81 | 2:29.91 | |||||
14 | Oona Kemppainen | 2004 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:15.04 | 2:35.77 | |||||
15 | Milla Rantamäki | 2004 | Kurikan Ryhti | 1:19.56 | 2:50.03 | |||||
- | Erika Ingves | 2005 | Kauhajoen Karhu | DSQ | ||||||
SW 7.5 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Ida Salmi | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 30, 100m RU T-11, 13, N, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Olivia Nurkkala | 2002 | Kokkolan Uimaseura | 41.85 | 1:29.93 | |||||
2 | Sofia Kotkaniemi | 2002 | Seinäjoen Uimarit-58 | 43.57 | 1:32.41 | |||||
3 | Minttu-Marie Rasinpää | 2001 | Seinäjoen Uimarit-58 | 44.76 | 1:34.78 | |||||
4 | Emma Mustonen | 2002 | Lapuan Virkiä | 45.95 | 1:39.00 | |||||
5 | Sofia Eriksberg | 2002 | Kauhajoen Karhu | 53.13 | 1:49.42 | |||||
6 | Hanna Virtanen | 2002 | Seinäjoen Uimarit-58 | 53.06 | 1:53.63 | |||||
7 | Anna Klutas | 2002 | Seinäjoen Uimarit-58 | 56.72 | 2:00.98 | |||||
8 | Sofia Runnakko | 2002 | Alavuden Urheilijat | 59.39 | 2:09.06 | |||||
- | Iida Peltonen | 2001 | Kurikan Ryhti | DSQ | ||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (poislukien lähdön / käännöksen jälkeen tuleva) | ||||||||||
Laji 30, 100m RU T-11, 13, N, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Olivia Viitala | 2000 | Kokkolan Uimaseura | 40.97 | 1:26.11 | |||||
2 | Sofia Ranta | 2000 | Kauhajoen Karhu | 42.11 | 1:28.69 | |||||
3 | Essi Pöytälaakso | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 43.70 | 1:30.81 | |||||
4 | Sinja Kanto | 1998 | Kauhajoen Karhu | 41.47 | 1:31.51 | |||||
5 | Miisa Kiviharju | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 43.73 | 1:32.29 | |||||
6 | Malin Denker | 1999 | Kankaanpään Uimarit | 47.99 | 1:40.27 | |||||
7 | Elli Ala-Välkkilä | 1998 | Kurikan Ryhti | 47.35 | 1:40.50 | |||||
8 | Elina Koskela | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 48.77 | 1:42.16 | |||||
9 | Hilla Latukka | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 50.54 | 1:45.32 | |||||
Laji 31, 100m RU P-12, 14, M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Marcus Forsel | 2003 | Kankaanpään Uimarit | 44.93 | 1:36.79 | |||||
2 | Mikael Nurmela | 2002 | Seinäjoen Uimarit-58 | 47.72 | 1:37.04 | |||||
3 | Niko Kuhna | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 49.18 | 1:44.26 | |||||
4 | Miro Nurmela | 2002 | Seinäjoen Uimarit-58 | 59.43 | 2:01.85 | |||||
5 | Eeli Hanka | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | 58.63 | 2:04.16 | |||||
6 | Anton Ingves | 2005 | Kauhajoen Karhu | 1:25.35 | 3:04.66 | |||||
- | Kalle Juupaluoma | 2002 | Seinäjoen Uimarit-58 | DSQ | ||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (poislukien lähdön / käännöksen jälkeen tuleva) | ||||||||||
Laji 31, 100m RU P-12, 14, M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Tommy Iivanainen | 2000 | Swimming Jyväskylä | 41.30 | 1:24.54 | |||||
2 | Teemu Ihanamäki | 2001 | Kankaanpään Uimarit | 40.93 | 1:26.95 | |||||
3 | Oskari Jokiaho | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 44.43 | 1:32.47 | |||||
4 | Tuukka Nissilä | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.05 | 1:33.50 | |||||
5 | Aaro Lassila | 2000 | Alavuden Urheilijat | 48.01 | 1:41.09 | |||||
6 | Matias Kangas | 2001 | Seinäjoen Uimarit-58 | 56.76 | 1:57.94 | |||||
- | Antti Ahola | 2001 | Lapuan Virkiä | DSQ | ||||||
SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
Laji 31, 100m RU P-12, 14, M, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Aki Tuomaala | 1991 | Seinäjoen Uimarit-58 | 33.14 | 1:09.50 | |||||
2 | Toni Kapiainen | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.01 | 1:10.01 | |||||
3 | Miika Nurmi | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 34.40 | 1:12.61 | |||||
4 | Olli Kapiainen | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.32 | 1:15.32 | |||||
5 | Joonatan Mustonen | 1997 | Lapuan Virkiä | 35.69 | 1:17.04 | |||||
6 | Saku Mäki-Ikola | 1998 | Seinäjoen Uimarit-58 | 38.70 | 1:21.97 | |||||
7 | Otto Kallama | 1999 | Kankaanpään Uimarit | 38.95 | 1:25.86 | |||||
8 | Arttu Viertola | 1991 | Seinäjoen Uimarit-58 | 40.77 | 1:26.83 | |||||
Laji 32, 200m SKU T-13, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Sofia Kotkaniemi | 2002 | Seinäjoen Uimarit-58 | 41.10 | 1:26.15 | 2:19.33 | 3:00.90 | |||
2 | Heta Veikkola | 2003 | Lapuan Virkiä | 42.43 | 1:27.61 | 2:23.24 | 3:03.96 | |||
3 | Stina Roth | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 46.41 | 1:35.39 | 2:32.79 | 3:16.67 | |||
4 | Iida Peltonen | 2001 | Kurikan Ryhti | 3:21.41 | ||||||
5 | Erika Yli-Yrjänäinen | 2001 | Kokkolan Uimaseura | 48.96 | 1:46.84 | 2:45.77 | 3:35.04 | |||
6 | Milka-Maria Rasinpää | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | 53.31 | 1:51.15 | 2:56.77 | 3:44.01 | |||
7 | Pinja Kallio | 2004 | Kankaanpään Uimarit | 52.53 | 1:51.98 | 2:57.32 | 3:50.76 | |||
8 | Noora Kekola | 2004 | Seinäjoen Uimarit-58 | 4:00.17 | ||||||
- | Tytti Saarinen | 2001 | Kurikan Ryhti | DSQ | ||||||
SW 10.2 Ei suorittanut koko kilpailumatkaa yksin uidessaan | ||||||||||
Laji 32, 200m SKU T-13, N, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Milla Koivuluoma | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 32.80 | 1:11.54 | 1:56.47 | 2:32.82 | |||
2 | Saara Palo | 1996 | Seinäjoen Uimarit-58 | 35.09 | 1:21.72 | 2:05.73 | 2:46.98 | |||
3 | Iiris Saranpää | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 41.09 | 1:26.35 | 2:20.09 | 2:56.84 | |||
4 | Suvi Kannosto | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 41.47 | 1:28.72 | 2:20.96 | 3:03.50 | |||
5 | Annika Mäenpää | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 43.14 | 1:31.69 | 2:24.77 | 3:06.89 | |||
6 | Venla Polari | 1998 | Seinäjoen Uimarit-58 | 43.55 | 1:31.72 | 2:30.13 | 3:10.89 | |||
7 | Helena Hakola | 1999 | Kurikan Ryhti | 3:19.89 | ||||||
Laji 33, 200m SKU P-14, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Tuomas Ylipelkonen | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 33.51 | 1:13.72 | 2:00.07 | 2:32.21 | |||
2 | Jere Kekola | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 32.55 | 1:12.42 | 2:00.15 | 2:32.35 | |||
3 | Juho Porkkala | 2001 | Seinäjoen Uimarit-58 | 35.42 | 1:17.29 | 2:07.98 | 2:42.64 | |||
4 | Tommy Iivanainen | 2000 | Swimming Jyväskylä | 39.58 | 1:23.66 | 2:11.13 | 2:50.58 | |||
5 | Oskari Jokiaho | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 38.17 | 1:25.58 | 2:18.34 | 3:03.30 | |||
6 | Cool Iivanainen | 2004 | Swimming Jyväskylä | 53.72 | 1:49.14 | 2:50.65 | 3:36.54 | |||
Laji 33, 200m SKU P-14, M, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Emil Martikainen | 1997 | Rauman Uimaseura | 28.09 | 1:01.25 | 1:39.61 | 2:11.02 | |||
2 | Aki Tuomaala | 1991 | Seinäjoen Uimarit-58 | 31.54 | 1:08.83 | 1:48.67 | 2:22.53 | |||
3 | Joni Hemminki | 1998 | Seinäjoen Uimarit-58 | 31.31 | 1:08.08 | 1:54.58 | 2:28.17 | |||
4 | Riku Raikio | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 30.96 | 1:10.31 | 1:55.92 | 2:28.73 | |||
Laji 34, 4X50m Vapaauinti 2N/2M, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Seui White Ryhmä | 0 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:53.39 | ||||||
Saara Palo | 1996 | 30.27 | 30.27 | |||||||
Joni Hemminki | 1998 | 27.01 | 57.28 | |||||||
Vilma Hämäläinen | 1998 | 30.30 | 1:27.58 | |||||||
Aki Tuomaala | 1991 | 25.81 | 1:53.39 | |||||||
2 | Seui Lila Ryhmä 1 | 0 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:54.91 | ||||||
Jere Kekola | 2000 | 28.01 | 28.01 | |||||||
Sonja Marjakangas | 1996 | 30.39 | 58.40 | |||||||
Milla Koivuluoma | 1999 | 29.30 | 1:27.70 | |||||||
Tuomas Ylipelkonen | 2000 | 27.21 | 1:54.91 | |||||||
3 | Ku 1 | 0 | Kankaanpään Uimarit | 1:58.22 | ||||||
Valtteri Väisänen | 1999 | 26.85 | 26.85 | |||||||
Otto Kallama | 1999 | 28.85 | 55.70 | |||||||
Laura Haapanen | 1999 | 30.62 | 1:26.32 | |||||||
Pinja Pihlajamäki | 2000 | 31.90 | 1:58.22 | |||||||
4 | Seui Lila 2 | 0 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:58.82 | ||||||
Saku Mäki-Ikola | 1998 | 28.06 | 28.06 | |||||||
Senni Salonen | 2001 | 31.74 | 59.80 | |||||||
Iiris Saranpää | 1999 | 31.73 | 1:31.53 | |||||||
Juuso Mäki | 1999 | 27.29 | 1:58.82 | |||||||
5 | Virkiä Seka | 0 | Lapuan Virkiä | 2:05.89 | ||||||
Heta Veikkola | 2003 | 35.04 | 35.04 | |||||||
Emma Mustonen | 2002 | 36.04 | 1:11.08 | |||||||
Jaakko Koivunen | 1997 | 26.94 | 1:38.02 | |||||||
Joonatan Mustonen | 1997 | 27.87 | 2:05.89 | |||||||
6 | Vus-Vss F1 | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:22.99 | ||||||
Fanni Kosunen | 2001 | 38.22 | 38.22 | |||||||
Stina Roth | 2001 | 35.49 | 1:13.71 | |||||||
Juuso Syrjälä | 2001 | 35.34 | 1:49.05 | |||||||
Arttu Kojonen | 2000 | 33.94 | 2:22.99 | |||||||
7 | Vus-Vss F 2 | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:29.80 | ||||||
Ellen Vuollet | 2001 | 38.46 | 38.46 | |||||||
Karolina Arola | 2001 | 35.70 | 1:14.16 | |||||||
Antton Pörtfors | 2000 | 37.70 | 1:51.86 | |||||||
Carl-Eric Lindbäck | 2001 | 37.94 | 2:29.80 | |||||||
- | Rollo Tiimi Kankaanpää | 0 | Kankaanpään Uimarit | DSQ | 4 uimari | |||||
Pinja Kallio | 2004 | 42.84 | 42.84 | |||||||
Laura Heinonen | 2004 | 39.36 | 1:22.20 | |||||||
Patrik Pihlajamäki | 2002 | 38.44 | 2:00.64 | |||||||
SW 10.11 Vaihtorikko | ||||||||||
Laji 35, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Annika Falk | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:05.31 | 2:16.72 | 3:28.99 | 4:41.18 | 18:05.57 | ||
5:53.58 | 7:06.58 | 8:19.45 | 9:32.98 | |||||||
10:46.97 | 12:00.44 | 13:14.04 | 14:27.98 | |||||||
15:42.02 | 16:55.37 | |||||||||
2 | Maiju Mäenpää | 1997 | Nokian Pyry | 1:17.10 | 2:41.39 | 4:05.83 | 5:31.48 | 21:08.11 | ||
6:56.02 | 8:20.19 | 9:44.98 | 11:09.77 | |||||||
12:35.45 | 14:00.27 | 15:25.99 | 16:52.60 | |||||||
18:17.81 | 19:44.30 | |||||||||
3 | Minna Luomakortes-Klutas | 1967 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:22.01 | 2:54.06 | 4:27.43 | 6:01.31 | 23:25.42 | ||
7:35.65 | 9:10.46 | 10:45.44 | 12:21.20 | |||||||
13:57.08 | 15:32.38 | 17:06.78 | 18:41.94 | |||||||
20:16.71 | 21:52.14 | |||||||||
4 | Enna Hanka | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:26.25 | 3:01.72 | 4:39.91 | 6:19.74 | 24:41.25 | ||
8:00.55 | 9:41.74 | 11:23.93 | 13:05.77 | |||||||
14:45.78 | 16:28.22 | 18:11.06 | 19:50.39 | |||||||
21:29.72 | 23:08.61 | |||||||||
Laji 36, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Riku Raikio | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:08.42 | 2:22.28 | 3:36.98 | 4:52.58 | 9:48.53 | ||
6:07.31 | 7:21.68 | 8:36.76 | ||||||||
2 | Toni Kapiainen | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:06.67 | 2:19.91 | 3:35.70 | 4:52.68 | 9:52.38 | ||
6:09.23 | 7:25.08 | 8:40.91 | ||||||||
3 | Jere Kekola | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:10.05 | 2:26.94 | 3:43.51 | 4:59.29 | 9:53.08 | ||
6:14.95 | 7:29.93 | 8:44.45 | ||||||||
4 | Juuso Mäki | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:09.58 | 2:25.49 | 3:41.94 | 4:58.71 | 9:53.15 | ||
6:15.51 | 7:30.53 | 8:45.45 | ||||||||
5 | Olli Kapiainen | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:08.62 | 2:23.82 | 3:40.29 | 4:57.53 | 10:02.40 | ||
6:14.54 | 7:32.39 | 8:49.80 | ||||||||
6 | Miika Nurmi | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:11.15 | 2:28.84 | 3:48.46 | 5:10.07 | 10:31.22 | ||
6:31.32 | 7:52.54 | 9:13.62 | ||||||||
7 | Mathias Karjalainen | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:14.88 | 2:36.93 | 3:59.33 | 5:21.99 | 10:47.22 | ||
6:45.63 | 8:07.70 | 9:28.65 | ||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 05 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 | Tulostusaika | 16:32 |